Seminaria wykłady translatoria 2017/2018

 

L.p.

Prowadzący

Przedmiot

Forma

Semestr

Ilość godz.

Termin

       1.             

Herer Michał

Translatorium francuskie

trans

rok

60

czw. 13:15-14:45 s.112

       2.             

Rymkiewicz Wawrzyniec

Translatorium niemieckie dla początkujących

trans

zimowy

30

pon. 18:30-20:00 s.208

       3.             

Rymkiewicz Wawrzyniec

Translatorium niemieckie dla zaawansowanych

trans

letni

30

pon. 18:30-20:00 s.208

       4.             

Górnicka-Kalinowska Joanna

Dobre życie jako wartość moralna

sem

rok

60

pt. 11:30-13:00 s.209

       5.             

Górnicka-Kalinowska Joanna

Etyka środowiska naturalnego

sem

zimowy

30

śr. 11:30-13:00 s.102

       6.             

Elżanowski Andrzej

Nauka i zwierzęta

sem

zimowy

30

pon. 15:00-16:30 s.102

       7.             

Brożek Anna

100 zabobonów

sem

rok

60

pon. 13.15-14.45 s.112

oraz e-learning

       8.             

Dobieszewski Janusz

Absolut i historia. W kręgu myśli rosyjskiej

sem

rok

60

X2 czw. 16.45-19.45 s.109

       9.             

Lorenc Iwona

Aisthesis, doświadczenie estetyczne, cielesność (seminarium dla doktorantów)

sem

rok

60

X2 wt. 11:30-14:30 p.107

   10.             

Grygianiec, Mariusz

Analizy metafizyczne: czas i trwanie

sem

zimowy

30

czw. 13.15-14.45 s.109

   11.             

Grygianiec Mariusz

Analizy metafizyczne: trwanie i tożsamość osobowa

sem

letni

30

czw. 13.15-14.45 s.109

   12.             

Wiśniewski Tomasz

Czytanie Marksa

sem

rok

60

X2 śr. 17.00-20.00 s.109

   13.             

Herer Michał

Deleuze i literatura

sem

rok

60

X2 śr. 17.00-20.00 s.109

   14.             

Dobieszewski Janusz

Mach Jakub

Epistemologia i filozofia religii. SemionFrank i Niepojęte

sem

rok

30+30

X2 czw. 16.45-19.45 s.208

   15.             

Borowska Magdalena

Wolińska Anna

Estetyczne badania nowej wrażliwości

sem

rok

60

X2 wt. 17:00-20:00 s.112

   16.             

Wolińska Anna

Estetyczne przestrzenie nowoczesności - przestrzeń miasta

sem

rok

60

pon. 15:00-16:30 s.110

   17.             

Salwa Mateusz

Wolińska Anna

Estetyka i architektura krajobrazu

sem

letni

16

czw. 09:00-12:00 s.4

   18.             

Lorenc Iwona

Estetyka i nowoczesność

sem

rok

60

pt. 09.45-11.15 s.112

   19.             

Krajewski Stanisław

Nowak Marek

Filozofia dialogu międzyreligijnego

sem

rok

60

śr. 09.45-11.15 s.112

   20.             

Borowska Magdalena

Filozofia i architektura

sem

rok

60

czw. 13.15-14.45 s.102

   21.             

Krajewski Stanisław

Filozofia matematyki

sem

rok

60

 czw. 09:45-11:15 s.109

   22.             

Gawin Magdalena

Nogal Agnieszka

Wonicki Rafał

Filozofia polityki jako filozofia praktyczna 3

sem

rok

60

czw. 11:30-14:45 p.104 (dni nieparzyste)

   23.             

Salwa Mateusz

Schollenberger Piotr

Filozofia w teatrze

sem

letni

30

Zajęcia poza IF

   24.             

Salwa Mateusz

Schollenberger Piotr

Filozoficzne abecadło sztuki współczesnej

sem

rok

60

X2 śr. 17:00, w sali kinowej Zachęty

   25.             

Nogal Agnieszka

Główne zagadnienia filozofii polityki: geopolityka, przestrzeń, własność

sem

rok

60

czw. 11:30-14:45 p.104 (dni parzyste)

   26.             

Lorenc Włodzimierz

Humanizm - antyhumanizm -posthumanizm - transhumanizm

sem

rok

60

pt. 11:30-13:00 s.209

   27.             

Łukomska Agata

Łuków Paweł

Intentions and practical reason

sem

letni

30

pon. 11:30-13:00 s.110

   28.             

Misiuna Krystyna

Logiczne i empiryczne podstawy wiedzy

sem

rok

60

śr. 16.45-18.15 p.111

   29.             

Walentowicz Halina

Marks i jego (dez)interpretacje

sem

letni

30

czw. 13.15-14.45, s.110

   30.             

Migasiński Jacek

Odkrywcze lektury

sem

rok

60

X2 pon. 17.00-20:00 s.109

   31.             

Kloc-Konkołowicz Jakub

Philosophie und Kritik

sem

rok

60

pt. 15.00-16.30 s.109

   32.             

Wójtowicz Anna

Podstawowe zasady racjonalności - klasyfikacje i ograniczenia

sem

rok

60

śr. 11.30-13.00 s.109

   33.             

Środa Magdalena

Postawy wobec obcych: humanizm, kolonializm, posthumanizm

sem

rok

60

X2 pon. 17.00-20.00 s.112

   34.             

Pokropski Marek

Rączaszek-Leonardi Joanna

Poznanie w działaniu

sem

letni

30

pon. 15:00-16:30 s.209

   35.             

Kuś Katarzyna

Wójtowicz Krzysztof

Problem wyjaśniania w matematyce i naukach formalnych

sem

rok

60

wt. 09:45-11:15 s.108

   36.             

Poręba Marcin

Przestrzeń. Filozoficzne dociekania nad naturą przestrzeni w świetle wybranych koncepcji naukowych

sem

rok

60

wt. 13.15-14.45 s.208

   37.             

Okołowski Paweł

Religia i wartości. SeminariumElzenbergowskie

sem

rok

60

śr. 09.45-11.15 s.110

   38.             

Rymkiewicz Wawrzyniec

Rozum, Wolność, Dzieje. Polska filozofia narodowa XIX stulecia (II)

sem

rok

60

X2 pt. 13:15-16:30 s.208

   39.             

Paprzycka-Hausman Katarzyna

Selected Topics in Philosophy of Action: Omissions

sem

rok

60

wt. 09:45-11:15 s.102

   40.             

Odrowąż-Sypniewska Joanna

Semantyka a pragmatyka I

sem

zimowy

30

pon. 15:00-16:30 s.209

   41.             

Odrowąż-Sypniewska Joanna

Semantyka a pragmatyka II

sem

letni

30

pon. 13:15-14:45 s.108

   42.             

Paprzycka-Hausman Katarzyna

Seminarium doktoranckie: Poznanie - umysł - działanie

sem

rok

30

wt. 11.30-14.00 p.306

   43.             

Walentowicz Halina Nikodem Jakub

Społeczeństwo konsumpcyjne (jego mity i struktury, genealogia i perspektywy)

sem

rok

60

wt. 11:30-13.00 s. 208

   44.             

Salwa Mateusz

Wprowadzenie do ekoestetyki

sem

zimowy

30

wt. 13:15-14:45 s.112

   45.             

Horecka Aleksandra

Samsel Karol

Wybrane problemy filozofii literatury

sem

rok

60

wt. 11:30-13:00 s.4

   46.             

Ciecierski Tadeusz

Puczyłowski Tomasz

Znak-Język-Rzeczywistość

sem

rok

60

X2 pt. 16.45-19.45 s.109

(dni nieparzyste)

   47.             

Krajewski Stanisław

Philosophy of dialogue: its religious, interreligious, and Jewish dimensions

wm

rok

60

śr. 15:00-16:30 s. 208

   48.             

Misiuna Krystyna

Matematyczne i filozoficzne podstawy prawdopodobieństwa (wyk. monograficzny)

wm

zimowy

30

pon. 13:15-14:45 s. 108

   49.             

Golińska-Pilarek Joanna

Wprowadzenie do logik nieklasycznych

wm

zimowy

60

(e-learning)

   50.             

Lorenc Iwona

Estetyka

wyk

rok

60

wt. 09:45-11:15 s.109

   51.             

Odrowąż-Sypniewska Joanna

Tałasiewicz Mieszko

Filozofia języka

wyk

rok

60

wt. 13:15-14:45 s.109

   52.             

Przepiórkowski Adam

Współczesne teorie składniowe

wm

zimowy

30

pon. 18:30-20:00 s.209

   53.             

Wiśniewski Tomasz

Filozofia nowożytna II: Antropologia filozoficzna nowoczesności

wyk

zimowy

30

pon. 15:00-16:30 s.109

   54.             

Kozłowski Michał

Filozofia nowożytna II: Figury wyzwolenia w filozofii nowożytnej

wyk

letni

30

pt. 13:15-14:45 s.108

   55.             

Nogal Agnieszka

Filozofia polityki

wyk

rok

60

wt. 13:15-14:45 s.209

   56.             

Dobieszewski Janusz

Filozofia religii

wyk

rok

60

czw. 15:00-16:30 s.4

   57.             

Kloc-Konkołowicz Jakub

Filozofia społeczna

wyk

rok

60

wt. 11:30-13:00, s.205

   58.             

Ciecierski Tadeusz

Poręba Marcin

Filozofia umysłu

wyk

rok

60

śr. 09:45-11:15 s.205

   59.             

Pieróg Stanisław

Historia filozofii polskiej I

wyk

zimowy

30

pt. 09:45-11:15 s.109

   60.             

Pieróg Stanisław

Historia filozofii polskiej II

wyk

letni

30

pt. 09:45-11:15 s.109

   61.             

Wójtowicz Krzysztof

Logika III

wyk

zimowy

30

śr. 15:00-16:30 s.110

   62.             

Paprzycka-HausmanKatarzyna

Philosophy of Action

wyk

zimowy

30

pon. 13:15-14:45 s.109