Seminaria 2017/2018

L.p.

Prowadzący

Przedmiot

Forma

Semestr

Ilość godz.

Termin

1. 

Alichniewicz Anna

Ethics of End of Life Issues

sem

letni

30

X2 pon. 15:00-18:00 s.112/110

2. 

Andrzejewski Adam

Contemporary Philosophy and Film

sem

rok

60

czw. 18:30-20:00 s.108

3. 

Bober Wojciech

Etyczne problemy prywatności

sem

letni

30

pon. 18:30-20:00 s.108

4. 

Bober Wojciech

Etyka nowych technologii

sem

letni

30

pon. 13:15-14:45 s.109

5. 

Borowska Magdalena

Wolińska Anna

Estetyczne badania nowej wrażliwości

sem

rok

60

X2 wt. 17:00-20:00 s.112

pierwsze zajęcia: 10 października

6. 

Borowska Magdalena

Filozofia i architektura

sem

rok

60

czw. 13.15-14.45 s.102

7. 

Brożek Anna

100 zabobonów

sem

rok

60

pon. 13.15-14.45 s.112

oraz e-learning

8. 

Ciecierski Tadeusz

Puczyłowski Tomasz

Znak-Język-Rzeczywistość

sem

rok

60

X2 pt. 16.45-19.45 s.109

pierwsze zajęcia: 6 października

9. 

Dobieszewski Janusz

Absolut i historia. W kręgu myśli rosyjskiej

sem

rok

60

X2 czw. 16.45-19.45 s.109

pierwsze zajęcia: 5 października

10. 

Dobieszewski Janusz

Mach Jakub

Epistemologia i filozofia religii.

Semion Frank i Niepojęte

sem

rok

60

X2 czw. 16.45-19.45 s.208

pierwsze zajęcia: 12 października

11. 

Dobrowolski Jacek

Pojęcie nowoczesności

sem

rok

60

pt. 15:00-16:30 s.112

12. 

Dziobkowski Bogdan

Współczesna filozofia języka

sem

rok

60

czw. 16.45-18.15 s.112

13. 

Elżanowski Andrzej

Nauka i zwierzęta

sem

zimowy

30

pon. 15:00-16:30 s.112

14. 

Gawin Magdalena

Nogal Agnieszka

Wonicki Rafał

Filozofia polityki jako filozofia praktyczna 3

sem

rok

60

czw. 11:30-14:45 s.104

pierwsze zajęcia: 5 października

15. 

Górnicka-Kalinowska Joanna

Dobre życie jako wartość moralna

sem

rok

60

pt. 11:30-13:00 s.209

16. 

Górnicka-Kalinowska Joanna

Etyka środowiska naturalnego

sem

zimowy

30

śr. 11:30-13:00 s.102

17. 

Grygianiec Mariusz

Analizy metafizyczne: trwanie i tożsamość osobowa

sem

letni

30

czw. 13.15-14.45 s.109

18. 

Grygianiec, Mariusz

Analizy metafizyczne: czas i trwanie

sem

zimowy

30

czw. 13.15-14.45 s.109

19. 

Herer Michał

Deleuze i literatura

sem

rok

60

X2 śr. 17.00-20.00 s.109

pierwsze zajęcia: 11 października

20. 

Juchniewicz Natalia

Szypowski Paweł

Przestrzenie komunikacji: dyskurs, wizualność, materialność

sem

zimowy

30

śr. 13:15-14:45 s.208

21. 

Kawczyński Filip

Holizm semantyczny

sem

letni

30

pt. 13.15-14.45 s.112

22. 

Kloc-Konkołowicz Jakub

Philosophie und Kritik

sem

rok

60

pt. 15.00-16.30 s.109

23. 

Komorowska-Mach Joanna

Kuś Katarzyna

Wyobraźnia a poznanie

sem

letni

30

wt. 13:15-14:45 s.112

24. 

Kozak Piotr

Thinking with Images

sem

letni

30

śr. 13:15-14:45 s.112

25. 

Krajewski Stanisław

Nowak Marek

Filozofia dialogu międzyreligijnego

sem

rok

60

śr. 09.45-11.15 s.112

26. 

Krajewski Stanisław

Filozofia matematyki

sem

rok

60

 czw. 09:45-11:15 s.109

27. 

Kuś Katarzyna

Wójtowicz Krzysztof

Problem wyjaśniania w matematyce i naukach formalnych

sem

rok

60

wt. 09:45-11:15 s.108

28. 

Kuś Katarzyna

Ziółkowski Adrian

Problemy filozofii eksperymentalnej: epistemologia potoczna

sem

rok

60

pt. 11:30-13:00 s. 108 (I sem.)

pt. 11:30-13:00 s. 110 (II sem.)

29. 

Kuźniar Adrian

Moral knowledge in the Darwinian world

sem

rok

60

wt. 15.00-16.30 s.4

30. 

Lorenc Iwona

Estetyka i nowoczesność

sem

rok

60

pt. 09.45-11.15 s.112

31. 

Lorenc Włodzimierz

Humanizm - antyhumanizm - posthumanizm - transhumanizm

sem

rok

60

pt. 13:15-14:45 s.209

32. 

Lorenc, Iwona

Aisthesis, doświadczenie estetyczne, cielesność (seminarium dla oktorantów)

sem

rok

60

X2 wt. 11:30-14:30 p.107

pierwsze zajęcia: 3 października

33. 

Łukomska Agata

Łuków Paweł

Intentions and practical reason

sem

letni

30

pon. 11:30-13:00 s.110

34. 

Migasiński Jacek

Odkrywcze lektury

sem

rok

60

X2 pon. 17.00-20:00 s.109

pierwsze zajęcia: 2 października

35. 

Nogal Agnieszka

Główne zagadnienia filozofii polityki: geopolityka, przestrzeń, własność

sem

rok

60

czw. 11:30-14:45 s.104

pierwsze zajęcia: 12 października

36. 

Odrowąż-Sypniewska Joanna

Semantyka a pragmatyka I

sem

zimowy

30

pon. 15:00-16:30 s.209

37. 

Odrowąż-Sypniewska Joanna

Semantyka a pragmatyka II

sem

letni

30

pon. 13:15-14:45 s.108

38. 

Okołowski Paweł

Religia i wartości. Seminarium Elzenbergowskie

sem

rok

60

śr. 09.45-11.15 s.110

39. 

Paprzycka-Hausman Katarzyna

Seminarium doktoranckie: Poznanie - umysł - działanie

sem

rok

30

wt. 11.30-14.00 p.306

40. 

Pokropski Marek

Rączaszek-Leonardi Joanna

Poznanie w działaniu

sem

letni

30

pon. 15:00-16:30 s.209

41. 

Pokropski Marek

Świadomość i problem naturalizacji

sem

letni

30

śr. 15:00-16:30 s. 4

42. 

Poręba Marcin

Przestrzeń. Filozoficzne dociekania nad naturą przestrzeni w świetle wybranych koncepcji naukowych

sem

rok

60

wt. 13.15-14.45 s.208

43. 

Przegalińska Aleksandra

Transhumanism

sem

letni

30

 

44. 

Różyńska Joanna

Ethics and genetics

sem

letni

30

wt. 15:00-16:30 s.209

45. 

Różyńska Joanna

Procreative ethics

sem

zimowy

30

wt. 15:00-16:30 s.209

46. 

Rymkiewicz Wawrzyniec

Rozum, Wolność, Dzieje. Polska filozofia narodowa XIX stulecia (II)

sem

rok

60

X2 pt. 13:15-16:30 s.208

pierwsze zajęcia: 13 października

47. 

Salwa Mateusz

Schollenberger Piotr

Filozofia w teatrze

sem

letni

30

Zajęcia poza IF

48. 

Salwa Mateusz

Schollenberger Piotr

Filozoficzne abecadło sztuki współczesnej

sem

rok

60

X2 śr. 17:00, w sali kinowej Zachęty

49. 

Salwa, Mateusz

Wolińska Anna

Estetyka i architektura krajobrazu

sem

letni

30

czw. 09:00-12:00 s.4

50. 

Szymanik Jakub

Metody logiczne w kognitywistyce

sem

rok

60

Trzy cykle zajęć:

I sem.

g. 17.00-20.00

16-20.10.2017

08-12.01.2018

pon., wt. sala 4

czw. sala 110

pt. sala 209

II sem.

g.17.00-20.00

21-24.05.2018

pon. , wt. sala 4

śr., czw. sala 110

51. 

Szyszkowska Małgorzata

Neuroaesthetics: Introduction

sem

letni

30

(e-learning)

52. 

Szyszkowska Małgorzata

Philosophy of Music: Narrativity

sem

zimowy

30

(e-learning)

53. 

Środa Magdalena

Postawy wobec obcych: humanizm, kolonializm, posthumanizm

sem

rok

60

X2 pon. 17.00-20.00 s.112

pierwsze zajęcia: 9 października

54. 

Tichy Rafał

Filozofia i apokaliptyka. W kręgu myśli średniowiecznych spirytuałów.

sem

rok

60

pt. 11.30-13.00 s.211

55. 

Tiuryn Tomasz

Początki filozofii języka. Platon i Arystoteles

sem

rok

60

X2 czw. 15:15-18:15 s.211

pierwsze zajęcia: 5 października

56. 

Walentowicz Halina

Marks i jego (dez)interpretacje

sem

letni

30

czw. 13.15-14.45, s.110

57. 

Walentowicz Halina

Nikodem Jakub

Społeczeństwo konsumpcyjne (jego mity i struktury, genealogia i perspektywy)

sem

rok

60

wt. 11:30-13.00 s. 208

58. 

Wiśniewski Tomasz

Woźniak Monika

Czytanie Marksa

sem

rok

60

X2 śr. 17.00-20.00 s.109

pierwsze zajęcia: 4 października

59. 

Wolińska, Anna

Estetyczne przestrzenie nowoczesności - przestrzeń miasta

sem

rok

60

pon. 15:00-16:30 s.110

60. 

Wonicki Rafał

Justice and Responsibility in a Global Age

sem

rok

60

X2 czw. 16:45-19:45 s.104

pierwsze zajęcia: 12 października

61. 

Wójtowicz Anna

Podstawowe zasady racjonalności - klasyfikacje i ograniczenia

sem

rok

60

śr. 11.30-13.00 s.109